Academica Clinceni – Gaz Metan 2-0

Clinceniul s-a impus astazi in fata Gaz Metanului cu 2-0 si acumuleaza sase puncte in clasament, la fel ca si oaspetii din partide de astazi. Tehnicianul Gaz Metanului, Dusan Uhrin a fost demis cu putin timp inaintea meciului.

Prima repriza a fost una fara prea multe ocazii de poarta, insa meciul s-a mai animat dupa pauza, cand au venit si golurile. In minutul 59, Gazul a avut o ocazie mare de a deschide scorul, dar sutul lui Butean a fost respins de pe linia portii. Pe contraatacul ce a urmat, cei de la Academica au ratat si ei prin Cordea, insa au reusit sa deschida scorul la faza imediat urmatoare, dupa un corner si un sut deviat al lui Eugeniu Cebotaru. Cei de la Gaz Metan au mai ratat cateva sanse importante, insa scorul final a fost stabilit de capitanul celor de la Academica, Razvan Patriche in minutul 70.

Etapa urmatoare, Academica va juca in deplasare, pe terenul celor de la UTA, in vreme ce pentru Gaz Metan urmeaza derby-ul local cu cealalta echipa a judetului Sibiu, Hermannstadt.

Sursa imaginii: youtube.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Super concurs cu premii Intra in lupta pentru un super telefon mobil Huawei P40 Pro!
  1. Fa-ti cont pe site-ul superfotbal.ro
  2. Completează formularul de concurs cu meciurile etapei urmatoare din Liga 1, ghiceste cat mai multe rezultate corecte si acumuleaza puncte!