Au inceput sa joace!

Viitorul a reusit aseara o prima repriza entuziasmanta si a bifat prima reusita din actualul sezon, dupa 4-1 impotriva Astrei.

A fost seara lui Gabi Iancu, golgheterul Viitorului reusind o dubla in minutele 13 si 59 pe langa alte actiuni periculoase, la cateva zile dupa ce si-a prelungit contractul cu echipa patronata de Gica Hagi. Luckassen in minutul 20 si Alexandru Matan (39) si-au inscris si ei numele pe tabela, in timp ce pentru Astra golul de onoare a fost marcat din penalty de catre Alibec (63).

Dupa succesul de ieri Viitorul acumuleaza cinci puncte in clasament, in vreme ce Astra ramane pe ultimul loc, cu un singur punct si golaveraj 3-13. Echipa lui Ruben de la Barrera va juca in etapa urmatoare tot pe teren propriu, insa va avea cu siguranta o misiune mult mai dificila in fata campioanei CFR Cluj, in timp ce giurgiuvenii vor primi acasa replica celor de la FC Voluntari.

Sursa imaginii: focuspress.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Super concurs cu premii Intra in lupta pentru un super telefon mobil Huawei P40 Pro!
  1. Fa-ti cont pe site-ul superfotbal.ro
  2. Completează formularul de concurs cu meciurile etapei urmatoare din Liga 1, ghiceste cat mai multe rezultate corecte si acumuleaza puncte!