Au intors!

Au intors!

Sepsi a reusit prima victorie a sezonului dupa 2-1 in depasarea de la Voluntari. La pauza, gazdele erau cele care conduceau cu 1-0.

Meciul a inceput cum nu se putea mai bine pentru gazde, caci echipa lui Mihai Teja a reusit sa deschida scorul foarte rapid, prin Sebastian Mailat in doar minutul 4. Dupa pauza insa, oaspetii au reusit sa puncteze de doua ori prin Florin Purece si Lorand Fulop si trupa lui Leo Grozavu bifeaza trei puncte mari intr-o depasare foarte dificila, pe un teren unde se castiga greu si de unde FCSB a plecat invinsa acum doua etape.

Dupa un inceput de foc, cu meciuri contra unor echipe foarte bine cotate, pentru Sepsi urmeaza un program mai lejer. Etapa urmatoare la Sfantu Gheorghe va sosi FC Arges, in timp ce FC Voluntari se va deplasa pe terenul Astrei Giurgiu.

Sursa imaginii: ProSport

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Super concurs cu premii Intra in lupta pentru un super telefon mobil Huawei P40 Pro!
  1. Fa-ti cont pe site-ul superfotbal.ro
  2. Completează formularul de concurs cu meciurile etapei urmatoare din Liga 1, ghiceste cat mai multe rezultate corecte si acumuleaza puncte!