Au jucatori, nu au inca echipa!

Dinamo a pierdut in fata Craiovei, scor 0-1 si se afunda in clasament tot mai mult. De partea cealalta, trupa lui Bergodi continua parcursul perfect de pana acum si are sapte victorii pe linie in primele etape!

Desi a folosit inca din start toti jucatorii nou transferati, inclusiv Aleix Garcia de la Manchester City, Dinamo nu a reusit sa smulga nici un punct liderului. Asta desi poate ca merita dupa aspectul jocului, dominare si numarul de ocazii avute. Singurul gol al meciului a fost reusit de Cicaldau din penalty in minutul 28. Marius Constantin a stiut sa obtina in mod inteligent lovitura de pedeapsa la un duel in careu cu Puljic, iar apoi Bergodi a reusit sa inchida meciul pana la final. Cu ceva sansa, caci ocazii la poarta lui Pigilacelli au existat in repriza secunda.

Craiova ramane lider si se gandeste la recordul de victorii consecutive in startul unui sezon, in vreme ce Cosmin Contra trebuie sa gaseasca o modalitate de a omogeniza echipa si de a pune cap la cap acest puzzle constituit din multi jucatori de valoare si cu salarii uriase pe care Dinamo ii are in lot. Etapa urmatoare va fi din nou un meci greu pentru alb-rosii, caci se vor deplasa pe terenul celor de la Sepsi, echipa aflata pe val si neinvinsa din prima etapa a actualului campionat.

Sursa imaginii: DigiSport