Au spart gheata!

Sibienii s-au impus cu 3-1 in deplasarea contra Chindiei si au bifat primele trei puncte din acest sezon!

Desi a fost condusa inca din debutul meciului gratie reusitei fostului dinamovist Daniel Popa, Hermannstadt a intors rezultatul pana la pauza prin golurile semnate de Romario Pires din penalty si Andrei Sintean. Chindia a avut si ea sansele ei in partea secunda, dar scorul final a fost stabilit de David Mayoral in minutul 82 si Sibiul incepe ascensiunea catre locurile fruntase care duc in play-off, obiectivul echipei pentru acest sezon.

In etapa urmatoare ambele echipe vor avea meciuri grele, caci pe terenul celor de la Hermannstadt va sosi FC Botosani, in timp ce targovistenii au o misiune la prima vedere imposibila in deplasarea cu campioana CFR Cluj.

Sursa imaginii: As.ro.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Super concurs cu premii Intra in lupta pentru un super telefon mobil Huawei P40 Pro!
  1. Fa-ti cont pe site-ul superfotbal.ro
  2. Completează formularul de concurs cu meciurile etapei urmatoare din Liga 1, ghiceste cat mai multe rezultate corecte si acumuleaza puncte!