Defensiva de fier!

Campioana CFR Cluj s-a impus cu 2-0 pe terenul celor de la Astra, dar drumul spre victorie le-a fost facilitat de autogolul de cascadorii rasului semnat de Crepulja in prelungirile primei reprize.

Cfr Cluj a dovedit inca o data ca are cea mai buna defensiva din Liga 1. Cu un Vinicius imperial si din nou aproape de gol aseara, cu un portar sigur in persoana lui Balgradean si un joc colectiv bine pus la punct, trupa lui Dan Petrescu este una foarte greu de rapus. Iar atunci cand faci si cadouri asa cum a fost autogolul marcat de Crepulja aseara, lucrurile devin aproape imposibile. Debeljuh si-a trecut si el cont prima reusita pentru clujeni in acest campionat dintr-u assist perfect al lui Rondon si CFR se instaleaza temporar pe prima pozitie a clasamentului pana la meciul dintre Craiova si Voluntari.

Sursa imaginii: Sport.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Super concurs cu premii Intra in lupta pentru un super telefon mobil Huawei P40 Pro!
  1. Fa-ti cont pe site-ul superfotbal.ro
  2. Completează formularul de concurs cu meciurile etapei urmatoare din Liga 1, ghiceste cat mai multe rezultate corecte si acumuleaza puncte!