PRAGMATICI!

PRAGMATICI!

UTA a reusit sa produca supriza etapei, invingand cu 1-0 Dinamo chiar in Stefan cel Mare!

Singurul gol al meciului a fost inscris de Hora din penalty, in minutul 42, dupa un fault in careu comis de Puljic asupra lui Denis Rusu. A fost de altfel singurul sut pe poarta al oaspetilor, care au avut in portarul Florin Iacob de departe omul paridei de aseara. Acesta a fost titularizat in poarta aradenilor in dauna lui Moldovan, iar decizia antrenorului Laszlo Balint s-a dovedit a fi una cat se poate de inspirata. Formatia aradeana a reusit sa invinga pe Dinamo dupa mai bine de jumatate de secol de asteptare!

Dinamovistii au avut numeroase ocazii de gol si au dominat intreaga partida, iar intrarea lui Borja Valle in minutul 30 a adus din nou un plus in jocul echipei lui Contra, insa cu toate acestea alb-rosii nu au reusit sa si concretizeze pe tabela. Adam Nemec a bifat din nou o prezenta sub mediocra si se pare ca urgenta cea mai mare in tabara “cainilor” este gasirea unui atacant central care sa fructifice in gol suficientele mingi utile care vin in principal de la Camara si Borja Valle.

Dinamo va avea sansa de a se revansa in fata fanilor in etapa urmatoare, cand un eventual succes in fata FCSB-ului ar face uitat acest meci mai putin reusit. De partea cealalta, UTA este la prima victorie de la revenirea in Liga 1 si urmeaza sa joace lunea viitoare cu Academica Clinceni, pe teren propriu.

Sursa imaginii: uta-arad.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Super concurs cu premii Intra in lupta pentru un super telefon mobil Huawei P40 Pro!
  1. Fa-ti cont pe site-ul superfotbal.ro
  2. Completează formularul de concurs cu meciurile etapei urmatoare din Liga 1, ghiceste cat mai multe rezultate corecte si acumuleaza puncte!