FC Arges – UTA 1-1

Remiza in duelul nou-promovatelor

FC Arges si UTA au remizat ieri in primul meci al rundei, scor 1-1, dar aradenii se pot considera nemultumiti de acest rezultat intrucat au ratat mari ocazii de gol si au avut in mai multe randuri sansa de a se desprinde la 2-0.

Scorul a fost deschis repede de catre oaspeti, Cristian Bustea reusind un sut fantastic de la 25 de metri in minutul 10 al partidei, in timp ce pentru argeseni a egalat Cephas Malele in minutul 76, la capatul unei curse frumoase in urma careia l-a lasat in urma pe Florin Ilie si a punctat printr-un sut la coltul lung.

Aradenii sunt astfel neinvinsi dupa trei etape, avand tot atatea remize si vor primi in etapa urmatoare replica celor de la Poli Iasi pe teren propriu, in timp ce pentru argeseni este primul punct dupa revenirea in primul esalon. Urmeaza o deplasare infernala insa pentru alb-violeti in runda urmatoare, pe terenul celor de la FCSB.

Sursa imaginii: 27SPORTAS