Greu cu rezervele!

CFR Cluj nu a reusit sa treaca pe teren propriu de Chindia Targoviste, scor final 0-0 si este acum la 4 puncte distanta de liderul campionatului, Universitatea Craiova.

Dan Petrescu a menajat aproape toti titularii in partida cu Chindia, sperand ca diferenta de valoare intre cele doua echipe il va ajuta oricum sa bifeze toate cele trei puncte, dar realitatea din teren a fost cu totul alta. Oaspetii au ratat ocazii mari de gol, intre care cea mai importanta a fost cea din minutul 67 semnata de Florea. Acesta a primit o pasa excelenta de la Daniel Popa din extrema stanga, insa singur din doar patru metri nu a reusit sa cadreze mingea pe spatiul portii.

Dominarea teritoriala a CFR-ului nu a dat nici un rezultat pana in finalul partidei si s-a vazut faptul ca jucatorii folositi de Dan Petrescu in aceasta seara au jucat foarte putin impreuna. Debeljuh a fost intr-o zi slaba, insa nici nu a primit multe baloane utile, Omrani si Chipciu sunt departe de ceea ce aratau cu cateva sezoane in urma, Costache a fost si el “mana moarta” si nu a reusit nimic notabil pana cand a fost inlocuit la pauza, iar Ovidiu Hoban este mai degraba util pe faza defensiva. Doar intrarea pe teren a lui Paun la pauza a mai dinamizat cumva ofensiva CFR-ului, dar a fost insuficient.

Atentia CFR-ului se indreapta acum spre duelul de joi cu campioana Finlandei, KuPS Kuopio, care in runda de azi a campionatului intern s-a impus cu 2-0 in deplasarea de la IFK Marienhamn. Viitorii adversari ai CFR-ului au castigat gratie reusitelor semnate de Jiri Nissinen si Aniekpeno Udoh.

Sursa imaginii: ProSport

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Super concurs cu premii Intra in lupta pentru un super telefon mobil Huawei P40 Pro!
  1. Fa-ti cont pe site-ul superfotbal.ro
  2. Completează formularul de concurs cu meciurile etapei urmatoare din Liga 1, ghiceste cat mai multe rezultate corecte si acumuleaza puncte!