“I-am demolat!”

Craiova s-a impus la pas, 2-0 in confruntarea cu Astra si mijlocasul Dan Nistor a declarat dupa meci: “I-am cam demolat in prima repriza, nu isi mai gaseau locul pe teren! In partea secunda ne-am mai relaxat si de aceea nu s-a mai marcat. Ce s-a intamplat la Tbilisi a fost un simplu accident.”
  Golurile partidei au fost inscrise in prima parte de Koljic (22) si Alexandru Cicaldau din penalty in minutul 28 si Craiova are punctaj maxim dupa doua etape.
  Pentru Astra este a doua infrangere la rand fara ca trupa lui Bogdan Andone sa reuseasca sa inscrie si este ultima in clasament, cu un golaveraj 0-5.

Pentru ambele echipe urmeaza pauza competitionala, iar Cristiano Bergodi (55 de ani) mai asteapta unii jucatori noi la Craiova, considerand lotul echipei ca fiind inca “unul subtire”. De partea cealalta, probabil ca noua editie de campionat va incepe cu adevarat pentru Astra abia din etapa a treia, intrucat prestatia alb-negrilor in primele doua runde a dezamagit total, multi jucatori parand inca a fi in atmosfera de vacanta sau cu gandul la transferuri in strainatate.
  Totusi, si in etapa a treia pe Astra o asteapta un meci greu, intrucat primeste acasa vizita celor de la Sepsi, care tocmai au remizat pe terenul campioanei CFR Cluj, in vreme ce trupa lui Bergodi va juca in deplasare pe terenul Viitorului, o alta echipa care a dezamagit in acest start de sezon.

Sursa imaginii: DigiSport