In extremis!

Academica Clinceni a smuls un punct pe terenul celor de la Hermannstadt la ultima faza a meciului! Meciul a fost unul spectaculos, cu numeroase faze de poarta. Scorul a fost deschis pentru gazde de catre atacantul Adrian Balan in minutul 27 si Sibiul a intrat in avantaj la pauza.

In partea secunda a egalat pentru oaspeti Razvan Patriche (67). Pe final, tehnicianul gazdelor Ruben Albes a fortat victoria si jucatorul introdus pe final, Fabio Fortes a reusit sa marcheze cu capul din 6metri in minutul 90. Se parea ca gazdele au reusit sa aconteze cele 3 puncte, dar la ultima faza a meciului tanarul de 20 de ani Marian Serban a reusit sa egaleze! Este a doua remiza in doua etape pentru cei de la Hermansdadt, dupa 1-1 cu Dinamo in prima etapa.

Dupa meci, antrenorul Sibiului, Ruben Albes a declarat ca lotul echipei mai trebuie completat si ca mai asteapta sa vina jucatori care pot ridica nivelul echipei. Deocamdata, in minutul 75 al meciului cu Clinceni, pentru sibieni si-a facut reaparitia in teren Caiado, revenit dupa accidentarea suferita in finalul sezonului trecut.
  Hermannstadt va juca in etapa a treia la Cluj, cu campioana CFR, in vreme ce Academica va primi acasa replica celor de la Chindia si asteapta sa bifeze primele 3 puncte in acest sezon.

Sursa imaginii: Pro Sport

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Super concurs cu premii Intra in lupta pentru un super telefon mobil Huawei P40 Pro!
  1. Fa-ti cont pe site-ul superfotbal.ro
  2. Completează formularul de concurs cu meciurile etapei urmatoare din Liga 1, ghiceste cat mai multe rezultate corecte si acumuleaza puncte!