La pamant!

La pamant!

Nationala lui Mirel Radoi a fost umilita la Oslo, scor 4-0, in cel mai slab meci al tricolorilor din ultima perioada.

Chiar daca nordicii au jucat 120 de minute cu Serbia cu trei zile inainte si au pastrat aproape in intregime echipa de start, in timp ce Mirel Radoi a operat nu mai putin de sapte modificari, acest lucru nu s-a vazut absolut deloc pe teren. Elevii lui Lars Lagerbaeck au defilat si nu au acuzat nici un moment oboseala, iar Erling Haaland a parut in multe momente ca se distreaza cu defensiva noastra. Varful Borussiei Dortmund a reusit un hattrick in minutele 13,64 si 74, cea de-a patra reusita fiind semnata de celalalt varf de atac al vikingilor, Alexander Soerloth.

A fost un meci in care absentele importante din defensiva noastra s-au resimtit din plin inca o data, Chiriches si Nedelcearu fiind indisponibili. Pentru tricolori urmeaza partida cu Austria, joi la Ploiesti, pe stadionul Ilie Oana si din pacate perspectivele nu sunt foarte optimiste. Moralul jucatorilor lui Mirel Radoi este cu siguranta serios afectat dupa umilinta din Norvegia, in timp ce austriecii vor veni in Romania din postura de lideri in grupa dupa victoria cu 1-0 din Irlanda de Nord. Mai mult, cu siguranta ca ei vor vrea sa razbune rezultatul din partida tur, cand Maxim si compania au reusit cea mai buna prestatie sub comanda lui Radoi si au reusit sa se impuna cu 3-2 la Klagenfurt.

Sursa imaginii: DigiSport.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Super concurs cu premii Intra in lupta pentru un super telefon mobil Huawei P40 Pro!
  1. Fa-ti cont pe site-ul superfotbal.ro
  2. Completează formularul de concurs cu meciurile etapei urmatoare din Liga 1, ghiceste cat mai multe rezultate corecte si acumuleaza puncte!