Mediasul bifeaza primele 3 puncte in acest sezon!

In primul meci al celei de-a doua etape,  Gaz Metan s-a impus cu 2-0 in fata nou-promovatei FC Arges.

Golurile au fost marcate de catre fundasul dreapta Ondrej Baco, in urma unei faze fixe in minutul 41, si de catre Cardoso, in minutul 52, la capatul unei curse de aproape 50 de metri in care a trecut de toti fundasii argeseni.  La scorul de 0-0, oaspetii au solicitat un penalty la o faza in care Honciu a fost faultat in careu de catre Razvan Popa.

A fost prima victorie pentru cei de la Gaz Metan dupa mai bine de 6 luni de zile, ultimul succes datand din 23 februarie, 1-0 impotriva lui Dinamo.

In urmatoarea etapa Gaz Metan se va deplasa la Iasi, in vreme ce FC Arges va primi acasa replica celor de la UTA, intr-un derby al nou promovatelor.

Sursa foto: Digisport

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Super concurs cu premii Intra in lupta pentru un super telefon mobil Huawei P40 Pro!
  1. Fa-ti cont pe site-ul superfotbal.ro
  2. Completează formularul de concurs cu meciurile etapei urmatoare din Liga 1, ghiceste cat mai multe rezultate corecte si acumuleaza puncte!