Pierd viteza!

Fara golgheterul Dugandzici in teren, FC Botosani continua pasa proasta in care se afla si pierde pe teren propriu, 0-2 cu Chindia!

Eliminarea din preliminariile Europa League a lasat urme adanci pentru echipa antrenata de Marius Croitoru. De la acel meci moldovenii au uitat sa mai castige, iar astazi au pierdut surprinzator in fata Chindiei chiar pe teren propriu. Golurile oaspetilor au fost inscrise de catre Vadim Rata (74) si Berisha din penalty (88). Partida a avut si doua eliminari, cate una de fiecare parte: Chindris a vazut direct rosu in minutul 28 dupa ce a calculat gresit traiectoria unui balon si l-a faultat pe Negut din pozitie de ultim aparator, in timp ce de la oaspeti a fost eliminat Paul Iacob in repriza secunda.

Moldovenii au ajuns astfel la patru partide fara victorie si coboara in clasament, fiind ajunsa la puncte chiar de adversara de astazi, Chindia Targoviste. In etapa urmatoare Botosaniul va juca in Gruia cu campioana CFR Cluj, in vreme ce Chindia va primi pe teren propriu vizita celor de la Gaz Metan Medias.

Sursa imaginii: LookSport

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Super concurs cu premii Intra in lupta pentru un super telefon mobil Huawei P40 Pro!
  1. Fa-ti cont pe site-ul superfotbal.ro
  2. Completează formularul de concurs cu meciurile etapei urmatoare din Liga 1, ghiceste cat mai multe rezultate corecte si acumuleaza puncte!