REMIZA ALBA

REMIZA ALBA

UTA si FC Voluntari au terminat aseara nedecis, scor 0-0, in meciul de inaugare a arenei “Francisc Neuman” din Arad. Meciul a fost in general unul echilibrat, insa cea mai mare ocazie de gol a apartinut aradenilor, Vlad Morar reluand pe langa poarta din doar 6 metri in minutul 58. In urma acestui rezultat, ambele echipe raman neinvinse dupa doua etape.

Partida a fost condusa la centru de catre Lucian Rusandu din Sfantu Gheorghe si s-a disputat in cele din urma fara spectatori in tribune, din cauze protocoalele privind epidemia de Covid-19.

Pentru cele doua echipe urmeaza pauza competitionala de o saptamana datorata meciurilor echipei nationale, dupa care UTA se va deplasa in etapa a treia la Pitesti pentru derby-ul nou promovatelor cu FC Arges, in vreme ce FC Voluntari va primi pe teren propriu replica celor de la FCSB.

Sursa foto: Agerpress

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Super concurs cu premii Intra in lupta pentru un super telefon mobil Huawei P40 Pro!
  1. Fa-ti cont pe site-ul superfotbal.ro
  2. Completează formularul de concurs cu meciurile etapei urmatoare din Liga 1, ghiceste cat mai multe rezultate corecte si acumuleaza puncte!