Sepsi continua ascensiunea!

Trupa lui Leo Grozavu a trecut la scor de Poli Iasi chiar in deplasare si este pe locul 4 in acest moment, la egalitate cu FCSB.

S-a terminat in final 4-1, dupa o prima repriza entuziasmanta a covasnenilor, care conduceau deja cu 3-0 dupa primele 45 de minute gratie reusitelor lui Bajrovic, Vasvari din penalty si fundasului Bouhenna. Pentru ieseni a redus din diferenta Popadiuc in minutul 53, pentru ca autogolul lui De Iriondo din prelungirile partidei sa stabileasca scorul final.

Sepsi continua astfel parcursul foarte bun inceput dupa infrangerea nemeritata din prima etapa contra Craiovei si urmeaza pentru ei testul cu Dinamo de pe teren propriu din etapa urmatoare. De partea cealalta, iesenii au suferit doua infrangeri consecutive si vor juca sambata viitoare pe terenul “lanternei rosii”, Astra Giurgiu.

Sursa imaginii: Ziarul de Iasi

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Super concurs cu premii Intra in lupta pentru un super telefon mobil Huawei P40 Pro!
  1. Fa-ti cont pe site-ul superfotbal.ro
  2. Completează formularul de concurs cu meciurile etapei urmatoare din Liga 1, ghiceste cat mai multe rezultate corecte si acumuleaza puncte!