SIGURdsson ca ne-au batut!

Ratam o noua calificare la un turneu final dupa ce echipa nationala a pierdut in Islanda, scor 1-2. Omul meciului a fost jucatorul lui Everton, care a reusit o dubla, in timp ce pentru Romania a punctat Maxim din penalty.

Nationala lui Mirel Radoi nu a mai aratat la fel de bine ca in partida precedenta contra Austriei. Cu o aparare improvizata datorita indisponibilitatilor de ultim moment ale lui Chiriches, Nedelcearu si Grigore am fost prada usoara pentru un jucator de super clasa ca Gylfi Sigurdsson. Pe langa dubla reusita in minutele 18 si 34, acesta a mai avut si alte actiuni periculoase si pase filtrante, fiind jucatorul-cheie pentru gazde. Abia dupa pauza, Alex Cretu l-a marcat mai indeaproape pe islandez si asta s-a vazut. Nu am mai primit gol si am redus din diferenta dupa o imprudenta in propriul careu a lui Ragnar Sigurdsson, care l-a lovit cu cotul in cap pe Burca. Alex Maxim a transformat si a readus sperantele in tabara noastra, dar a fost prea putin. Vom privi un alt Euro la televizor si ramanem cu meciurile din Nations League. Urmeaza cel de duminica seara impotriva Norvegiei.

Sursa imaginii: Fanatik.ro

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Super concurs cu premii Intra in lupta pentru un super telefon mobil Huawei P40 Pro!
  1. Fa-ti cont pe site-ul superfotbal.ro
  2. Completează formularul de concurs cu meciurile etapei urmatoare din Liga 1, ghiceste cat mai multe rezultate corecte si acumuleaza puncte!