START LANSAT

FCSB a impresionat aseara si s-a impus la scor, 3-0 in fata Viitorului, intr-un meci care a amintit parca de trupa lui Laurentiu Reghecampf din 2013, care elimina Ajaxul si facea partide memorabile in Europa.

Solizi, foarte bine pusi la punct fizic si cu mare capacitate de efort, pressing permanent in terenul advers. Asa a aratat FCSB aseara si incepe sa se cunoasca munca lui Thomas Neubert ca preparator fizic al ros-albastrilor.

Echipa a reusit sa sustina un ritm alert pe toata perioada partidei, si-a sufocat in multe momente adversarul si se instaleaza pe primul loc al clasamentului dupa doua etape, golaveraj perfect 6-0.

Scorul a fost deschis in chiar debutul meciului, Florin Tanase punctand in minutul 2. Pana la pauza, FCSB a mai ratat ocazii importante, dar urmatoarea reusita a ros-albastrilor a venit printr-un autogol al lui Mladen in minutul 50. Ionut Vina a inchis tabela in minutul 90 dupa o pasa perfecta a lui Man si trupa lui Toni Petrea a plecat perfect in noua editie de campionat!

FCSB va juca in etapa urmatoare pe terenul formatiei lui Mihai Teja, FC Voluntari, in timp ce Viitorul are un nou meci foarte complicat urmatoarea runda, intrucat la Ovidiu va sosi Universitatea Craiova, si ea cu punctaj maxim dupa doua etape.

Sursa imaginii: QWER.ro